Obchody Dnia Pamięci w Radomiu

21 grudnia br. w radomskim Kościele Garnizonowym odprawiono mszę św. w intencji żołnierzy Wojska Polskiego poległych w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Msza św. rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu Koła nr 45 w Radomiu. Przybyłych powitał członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes radomskiego Koła Kol. Edward Kowalewski, który przybliżył genezę powstania Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Eucharystii przewodniczył ks. mjr Krzysztof Smoleń. Podczas homilii zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji wszystkich poległych w misjach żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników wojska. Eucharystię koncelebrowali kapelan Mazowieckiej Policji ks. kan. Mirosław Dragiel i ks. płk Marian Kmiecikowski.
We mszy św. uczestniczyli: zastępca dowódcy 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego płk Tomasz Płowaś, żołnierze i pracownicy wojska 42 BLSz, Oddziału Żandarmerii z Radomia, Policji, Straży Miejskiej, przedstawiciele Urzędu Miejskiego z Sekretarzem Miasta Rafałem Czajkowskim, kapelani, liczne grono młodzieży z ZSZ im Hubala w Radomiu, ZDZ w Radomiu, poczty sztandarowe i weterani z rodzinami. Po mszy przy dźwiękach werbli delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod Tablicą poświęconą wszystkim weteranom działań poza granicami państwa. Końcowym akcentem było odegranie przez sygnalistę Orkiestry Garnizonu Radom „Ciszy”.

Foto: Jacek Lombarski, LENS STUDIO – Łukasz Bator

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.