Dzień Pamięci

20 grudnia br. w Warszawie w Centrum Weterana przed pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa odbył się uroczysty apel z okazji obchodzonego w tym roku po raz pierwszy Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa MON, Sztabu Generalnego WP, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, BBN, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, stowarzyszeń i związków weteranów i uczestników misji oraz rodziny i bliskich poległych. Ministra Obrony Narodowej reprezentował podsekretarz stanu Bartłomiej Grabski. Po apelu pamięci zakończonym salwą honorową delegacje złożyły przed pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowała liczna grupa weteranów z całej Polski z prezesem Zarządu Głównego SKMP ONZ Kol. gen. bryg. w st. spocz. dr. Stanisławem Woźniakiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.