Młodzież na święcie 6blog w Krakowie

18 września 2015 r. w ramach obchodów święta 6 batalionu logistycznego w Krakowie, jednostkę w towarzystwie weteranów z małopolskiego koła SKMP ONZ odwiedziła degacja uczniów z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, o profilu mundurowym wraz z Panią dyrektor Anną Klatt.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z obiektami jednostki (salą tradycji, ośrodkiem szkolenia skoczków spadochronowych i spadochroniarnią). Młodzież zwiedziła również salę rycerską gdzie pokazano im film o historii 6 BPDS i udziałowi jej żołnierzy na misjach pokojowych. Na zakończenie wizyty młodzież złożyła wiązankę kwiatów przy popiersiu gen. Zdrzałki. Rezultatem spotkania i rozmów będzie kolejna wizyta pod koniec października br. pięćdziesięcioosobowej reprezentacji szkoły. Młodzieżą podczas wizyty opiekowali się weteran członkowie krakowskiego Koła nr 33 Koledzy Adam Cichosz, Krzysztof Manczur, Marian Wlazło i Jan Krawiec.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.