Weterani w szkole w Kietrzu

Opolskie Koło Nr 25 SKMP ONZ w ramach realizacji jednego z celów statutowych Stowarzyszenia, „kultywowanie tradycji oręża polskiego, propagowanie wśród społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży patriotyzmu i postaw proobronnych”, realizuje cykl spotkań z młodzieżą szkolną.
W dniu 28 września br. na zaproszenie dyrekcji, z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół w Kietrzu spotkali się weterani członkowie opolskiego Koła. Klasa mundurowa ze szkoły w Kietrzu jest jedną z kilkunastu klas mundurowych na Opolszczyźnie, która przygotowuje się do wykonywania w przyszłości zadań o charakterze proobronnym. Szkoła współpracuje ze stowarzyszeniem „Strzelec’’ i 10 Opolską Brygadą Logistyczną, co umożliwia realizację przez uczniów klasy mundurowej szkolenia strzeleckiego, taktycznego, chemicznego, saperskiego, itp. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył członek Zarządu Głównego, prezes opolskiego Koła Kol. Edward Łakomy i Kol. Stanisław Gaweł z Koła nr 25. Podczas spotkania weterani przedstawili uczniom rys historyczny udziału polskich żołnierzy a w szczególności z garnizonu Opole w misjach zagranicznych oraz swoje wspomnienia i doświadczenia z misji, w których uczestniczyli. Duże wrażenie młodzieży wzbudził pokazy ubiorów używanych przez ludność krajów arabskich, a także wyposażenia żołnierzy na misjach. Młodzież żywo interesowała się obyczajami, tradycją oraz kulturą Bliskiego Wschodu. Na zakończenie spotkania Kol. Łakomy przekazał dyrektorowi szkoły Pani mgr Annie Ludwikowskiej-Wierzchowiec pamiątkowy album o udziale żołnierzy Wojska Polskiego w misjach pokojowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.