Warsztaty proobronne w Łodzi

W dniu 22.09.2015 r. na terenie strzelnicy klubu sportowego „Społem” w Łodzi odbyły się „Zintegrowane Międzyszkolne Warsztaty Strzeleckie i Zajęcia Patriotyczno-Obronne” w 76 rocznicę walk Armii „Łódź”. Impreza zorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i Związek Legionistów Polskich cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkolnej, uczestniczyły w nich reprezentacje kilkunastu łódzkich szkół zawodowych.
Warsztatom towarzyszyły ekspozycje promocyjne zorganizowane m.in. przez Straż Graniczną, Związek Strzelecki „Strzelec”, WSzW i WKU w Łodzi, WCKMed oraz łódzkie Koło Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Na stanowisku SKMP ONZ wyeksponowano pamiątki przywiezione przez weteranów z misji poza granicami państwa oraz repliki broni będące na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. Jak zwykle stoisko promocyjne Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem młodych obywateli. Warsztaty patriotyczno-obronne są cyklicznie organizowane przez Pana płk dr Tadeusza Bogaleckiego z WODN w Łodzi, aby kształtować patriotyzm i postawy proobronne młodego pokolenia Polaków. SKMP ONZ reprezentowane było przez członka Zarządu Głównego SKMP ONZ prezesa łódzkiego Koła Kol. Eugeniusza Lipert w towarzystwie Kolegów Romana Szymańskiego i Adama Jóźwiaka z Koło nr 40.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.