Kombatanci doraźnych sił zbrojnych ONZ – „Nowiny Gliwickie” nr 46 z dnia 18.11.1999r

26 października, w Klubie Garnizonowym w Gliwicach zebrało się kilkadziesiąt osób, byłych uczestników misji pokojowych ONZ. Przeważali żołnierze Polskiej Wojskowej Jednostki – Specjalnej w Doraźnych Siłach Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie (UNEF), w tym wieloosobowa grupa pań z personelu medycznego Polskiego Szpitala Polowego w Ismailii. Przybyli również żołnierze- pełniący aktualnie służbę w Polskiej Jednostce Specjalnej ONZ na Wzgórzach Golan (UNDOF). Wśród zebranych kombatantów nie zabrakło reprezentantów Grupy Przejściowej Pomocy ONZ w Namibii (U-TAG) czy uczestników „Pustynnej Burzy” w Arabii Saudyjskiej i działań w Somalii. Kombatanci misji pokojowych ONZ to nie tylko zawodowi oficerowie i personel medyczny. Na zebraniu w Klubie Garnizonowym można było naocznie przekonać się, że wśród szeregowych i podoficerów służby zasadniczej, uczestniczących w misji pokojowej w byłych republikach Jugosławii, nie brakuje mieszkańców naszego miasta. ,….;

Uczestnicy zebrania powołali Koło Terenowe Gliwice powstałego w maju br. Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Wybrano Zarząd i Komisje Rewizyjne. Prezesem został wybrany płk Tadeusz Swaryczewski,” były dowódca Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej w Doraźnych Siłach Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie. Do Zarządu wybrano ponadto Weronikę Bachman i Augustyna Bory są. Komisji Rewizyjnej przewodniczy Stanisław Kustra, a jej członkami zostali Alicja Warot i Aleksander Piątek.

– Obecność w Garnizonie Gliwice wielu Jednostek wojskowych i Szpitala Wojskowego powoduje, że ich żołnierze uczestniczą w misjach pokojowych i prawdopodobnie będą nadal zasilać doraźne siły zbrojne ONZ. A to oznacza że naszemu Stowarzyszeniu będzie przybywało członków – twierdzi Tadeusz Swaryczewski. Nasz wkład w dzieło pokoju na świecie można z całą pewnością uznać za znaczący. Możemy być dumni, że i my gliwiczanie mamy w tym swój udział.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prasa o nas. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.