Żegnamy Kolegę Edwarda ZIOBRO

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 18 lipca 2023 r., po długiej chorobie odszedł na wieczną wartę nasz Kolega st. chor. sztab. Edward Ziobro.
W zmarłym tracimy dobrego Kolegę i Przyjaciela.
St. chor. sztab. Edward Ziobro był absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Inżynieryjnych. Służył w czerwonych beretach w 62 Kompanii Specjalnej w Bolesławcu. Miał na koncie 211 skoków spadochronowych. Z 25 lat służby w Wojsku Polskim niemal połowę spędził na misjach. Był bardzo skromnym i życzliwym kolegą.

W dniu 10 grudnia 1988r gdy Siłom Pokojowym ONZ wręczano Pokojową Nagrodę Nobla w Oslo, byłem jednym z siedmiu uczestników delegacji, która ją z rąk Króla Norwegii odbierała. Podczas ceremonii trzymałem flagę ONZ.
Był uczestnikiem wielu misji pokojowych, ikoną „niebieskich beretów” członkiem wrocławskiego koła Nr 5 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 22 lipca 2023 r. o godz. 13.00 w miejscowości Cybinka woj. lubuskie.
Łącząc się w żałobie i smutku, w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – Rodzinie Zmarłego składamy kondolencje i wyrazy szczerego współczucia.
Cześć Jego Pamięci!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.