XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

W dniach 6-9 września w Kielcach odbył się XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kieleckie Targi zgromadziły 614 wystawców z 30 krajów. Na targach Polskę reprezentowało 320 przedsiębiorstw, w tym Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PZG). Na wystawie obejrzeć można było nowoczesne technologie, uzbrojenie, systemy obrony dedykowane armii, a także Obronie Terytorialnej. Polska armia demonstrowała swój sprzęt na Wystawie Sił Zbrojnych.
Targi MSPO to także możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć, perspektyw rozwoju i planu zamierzeń na przyszłość stowarzyszeń i organizacji proobronnych. Zaprezentowania planów i perspektyw rozwoju Obrony Terytorialnej. Jej struktur, wyposażenia i roli we współczesnym kształtowani polityki obronnej Kraju. Nie przez przypadek stoisko Organizacji Proobronnych było w bliskim sąsiedztwie Ministerstwa Obrony Narodowej.
W targach MSPO w Kielcach Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ uczestniczyło w dwóch panelach. Jako wystawca prezentujący swoje osiągnięcia i doświadczenie w promocji Sił Zbrojnych RP poza granicami Polski oraz w jednodniowej prezentacji zaangażowania w proces budowania obronności kraju, jako organizacja proobronna. Stoiskiem stowarzyszenia opiekowali się członkowie kół Nr 32 w Kielcach pod kierownictwem członka Zarządu Głównego SKMP ONZ Dariusza Stępnia oraz radomskiego koła Nr 45 z jego prezesem, członkiem Zarządu Głównego SKMP ONZ Edwardem Kowalewskim. Na panelu proobronny Stowarzyszenie reprezentował wiceprezes Zarządu Głównego SKMP ONZ Artur Artecki. Członkowie Zarządu Głównego uczestniczyli w uroczystości otwarcia targów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.