Wrocławskie święto Peacekeeperów

W dniu 24 maja 2016 r. w miłej koleżeńskiej atmosferze wrocławskie Koło nr 5 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ świętowało Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Były wyróżnienia, medale i gratulacje z okazji kolejnych jubileuszy dla licznej grupy kombatantów z Wrocławia. Ale jak to jest w zwyczaju Stowarzyszenia – każde zebranie jest także okazją do interesującej prelekcji, czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Tym razem z zainteresowaniem wysłuchano kolegi dr Jerzego Derenia – uczestnika kilku misji pokojowych, który w wykładzie – „Państwo islamskie siewca terroru czy zwiastun terroryzmu” przedstawił aktualną sytuacje na Bliskim Wschodzie.
Uroczystości zakończył koncert poświęcony uczestnikom misji pokojowych i weteranom działań poza granicami państwa w wykonaniu Orkiestry Marynarki Wojennej ze Świnoujścia, której towarzyszył Zespół „Riwiera” z Klubu MW w Gdyni.
W 27 maja br. liczną, bo 12 osobową grupą wrocławskich weteranów wyjeżdżamy do Warszawy na centralne uroczystości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.