Weterani z Grudziądza pożegnali majora Mirosława Pałasza

W dniu 05.02.2021 r. członkowie grudziądzkiego Koła Nr 22 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z głębokim bólem i smutkiem pożegnaliśmy swojego Kolegę weterana majora w st. spocz. Mirosława Pałasza.
Major Mirosław PAŁASZ, swoje zawodowe życie związał ze służbą wojskową, przechodząc wszystkie szczeble kariery, od dowodzenia plutonem, kompanią, do szefa rozpoznania pułku. Wielokrotnie służył w misjach pokojowych i stabilizacyjnych organizowanych przez ONZ i NATO, m.in. na Wzgórzach Golan w Syrii i Libanie. Był obserwatorem ONZ w misjach na Kaukazie, w Abchazji i Gruzji. Po wstąpieniu Polski do NATO był szefem jednej z sekcji operacyjnych Sztabu Sił NATO w Kosowie i Macedonii.
Po przejściu do rezerwy, został zatrudniony przez Kwaterę Główną ONZ w Nowym Jorku. Pracował z sukcesami na rzecz stabilizacji w powojennej Serbii, Kosowie, Macedonii i Afganistanie. Niestety wobec podstępnie atakującej, zdradzieckiej choroby, okazał się bezsilny. Odszedł na wieczną wartę w dniu 31.01.2021 r.
Zmarły, jak sam napisał w swoim przesłaniu: „Odchodząc na wieczną wartę dziękuję za pożegnanie i życzę wszystkim dotrwania do końca w dobrej kondycji i proszę o miłe wspomnienia i pamięć. Do zobaczenia, tymczasem!”

Łącząc się w żałobie i smutku, w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – składamy kondolencje i wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie zmarłego.

Cześć Jego Pamięci! Majorze Mirosławie, Weteranie – spoczywaj w spokoju!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.