Wernisaż fotografii Kamili Dobrowolskiej

Portrety żołnierzy uczestników misji poza granicami państwa można zobaczyć na wystawie fotografii Kamili Dobrowolskiej w Klubie Kładka przy ul. Mostowej w Krakowie, której wernisaż odbył się 24 czerwca br.
Absolwentka krakowskiej Szkoły Kreatywnej Fotografii, wolontariuszka Centrum Pomocy Społeczno-Psychologicznej mundurowi24pl, wybrała weteranów misji na temat swej pracy dyplomowej.
Wystawa zatytułowana „4 minuty” to historia wojny, odbijająca się w oczach jej uczestników. To, czego stali się świadkami, co zobaczyli i czego doświadczyli zmieniło ich postrzeganie świata i wpłynęło na dalsze życie – wszystkie dni razem i każdy z osobna. To nie są klasyczne portrety, autorka spojrzała na fotografowanych żołnierzy inaczej, to są zdjęcia pełne symboliki, z których emanują emocje i bije wielka siła.
„4 minuty” to umowny czas, tyle go mieli żołnierze podczas misji na rozmowę z rodziną. Taki był limit połączenia z Afganistanu przez wojskowy węzeł łączności na komórkę do Polski na rozmowę z najbliższymi w kraju. Tak wiele a tak niewiele zarazem.
W wernisażu poza bohaterami fotografii, uczestniczyli weterani przedstawiciele małopolskiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z członkiem Zarządu Głównego, prezesem Koła Kol. Edwardem Potockim, koledzy z Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻ WP z płk Ryszardem Bochenkiem, wolontariusze Centrum Pomocy Społeczno-Psychologicznej mundurowi24pl. z Panią Agnieszką Pers oraz przyjaciele autorki.
Wystawę będzie można wkrótce obejrzeć w Warszawie, bo prezentacją tej ekspozycji zainteresowane jest Centrum Weterana.

Zdjęcia Krzysztof Jamrozik i Małgorzata Schwarzgruber.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.