Małopolscy weteranów z wizytą w szkołach

Zakończenie roku szkolnego było okazją do spotkania weteranów z małopolskiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z młodzieżą Zespołu Szkól Ogólnokształcących. Koledzy Jan Krawiec i Zdzisław Ostróżka podziękowali pedagogom i młodzieży za zaangażowanie i liczny udział w organizowanych konkursach wiedzy historycznej z okazji 90 rocznicy oddania społeczeństwu Grobu Nieznanego Żołnierza i o udziale WP w działaniach poza granicami państwa. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice; Agnieszka Stelmach, Ewelina Twardowska i Natalia Wcisło. Za zwycięstwo otrzymały medale, dyplomy i nagrody książkowe w części ufundowane przez koło nr 33 SKMP ONZ w Krakowie. W jednej z konkurencji zawodów strzeleckich przeprowadzonych tydzień wcześniej na poligonie „Pasternik” zwyciężył uczeń 36 Gimnazjum Daniel Barczyk. Nagrody i puchar odebrał po zakończonych zawodach. Pani dyrektor mgr Ewa Dziekan otrzymała puchar i dyplom za zajęcie przez 14 ZSO drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej w konkursie i zawodach.
Członek Zarządu Głównego, prezes Koła 33 SKMP ONZ Kol. Edward Potocki uczestniczył w podobnej uroczystości w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu gdzie wraz z członkiem Małopolskiego Zarządu ZŻWP płk Józefem Godawskim wręczyli Pani dyrektor Annie Klat puchar i dyplom za zajęcie przez reprezentację szkoły I miejsca w konkursie wiedzy historycznej i III w zawodach strzeleckich. Dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się uczennicom i uczniom. Płk Godawski podziękował młodzieży za zainteresowanie i liczny udział w konkursach oraz życzył wszystkim udanych i spokojnych wakacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.