W Łodzi mamy rondo Misji Pokojowych ONZ

W dniu 02.06.2023 r. w Łodzi u zbiegu ulic Nowe Sady i Obywatelska odbyła się uroczystość symbolicznego odsłonięcia tablicy z nazwą ronda „Misji Pokojowych ONZ”. W uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miasta Łodzi Pan prof. Marcin Gołaszewski, Pani Radna Agnieszka Wieteska, Pani Bożena Nawrocka wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 173 im. Żołnierzy Dywizji Kościuszkowskiej, przedstawiciele jednostek wojskowych, organizacji i stowarzyszeń niepodległościowych oraz liczne grono kolegów weteranów z rodzinami z łódzkiego koła nr 40 SKMP ONZ.

Odsłonięcia błękitnej wstęgi na tablicy z nazwą ronda dokonali: Pan prof. Marcin Gołaszewski, Pani Radna Agnieszka Wieteska i Kol. Eugeniusz Lipert – członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes łódzkiego koła Stowarzyszenia. Nadanie rondu takiej nazwy to rodzaj uhonorowania tych wszystkich uczestników misji pokojowych, którzy z narażeniem życia służyli w najbardziej zapalnych rejonach naszego globu, począwszy od dalekiej Azji, poprzez Bliski Wschód, Afrykę a kończąc na misjach w Europie. Jest to również wyjątkowy sposób upamiętnienia naszych łódzkich weteranów, którzy będąc na misjach oddali to, co każdy ma najcenniejszego – swoje życie. Jest to oddanie hołdu tym wszystkim Polakom, którzy narażali swoje zdrowie i życie w zaszczytnej służbie dla Pokoju. Decyzja o przyznaniu nowemu rondu nazwy „Misji Pokojowych ONZ” zapadła podczas sesji Rady Miasta Łodzi w dniu 15.03.2023 r. Wszyscy obecni na sali obrad radni głosując ponad podziałami zagłosowali za uchwałą. Bardzo dziękujemy radnym Rady Miejskiej Łodzi za przyjęcie uchwały o nazwaniu ronda, która zbiegła się z jubileuszem 20-lecia powstania łódzkiego koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań Radnych Agnieszki Wieteski i Karoliny Kępki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.