Uroczystości z okazji Niepodległości Ukrainy

24 sierpnia br. w Krakowie w słynnej Wilii Decjusza odbyło się uroczyste spotkanie z okazji XXIV rocznicy Niepodległości Ukrainy, którego gospodarzem był Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko z Małżonką. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, m.in. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk; a także dyplomaci, przedstawiciele duchowieństwa, ukraińskiej diaspory, świata polityki, kultury i biznesu.
Uroczystość była okazją do podsumowania misji dyplomatycznej Konsula Generalnego Ukrainy Witalija Maksymenko. Za swoje zasługi na rzecz rozwijania dobrosąsiedzkich kontaktów Krakowa i Małopolski z partnerami ukraińskimi Konsul Maksymenko otrzymał odznakę Honoris Gratia.
Na uroczystościach Stowarzyszenie reprezentował członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes małopolskiego Koła Nr 33 Kol. Edward Potocki. Na powitanie wraz z życzeniami od prezesa Zarządu Głównego SKMP ONZ gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisława Woźniaka, prezes Potocki wręczył Małżonce Konsula wiązankę kwiatów w barwach narodowych Ukrainy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.