Uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości w Opolu

8 listopada br. żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej spotkali się na uroczystej zbiórce, aby wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości oraz oddać hołd tym, którzy tą Niepodległość wywalczyli i tym, którzy za nią zginęli. W okolicznościowym wystąpieniu dowódca brygady płk Adam SŁODCZYK podkreślił znaczenie odzyskania suwerenności po 123 latach niewoli. Dowódca podkreślił – 11 listopad jest symbolem zwycięstwa i Niepodległości. To data szczególna – ważna, podniosła i niezmiernie radosna. W tym dniu należy się cieszyć i świętować, ale radosnemu uniesieniu powinna również towarzyszyć pamięć i refleksja nad tym, co było, co jest i co być może. W dniu Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej będą brali udział w uroczystościach na terenie miasta Opola i Opolszczyzny wraz z mieszkańcami regionu.
Na zbiórce wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie wojskowe, „Gwiazdy Afganistanu’’ oraz medale resortowe. W uroczystości uczestniczył członek Zarządu Głównego, prezes opolskiego Koła nr 25 Kol. Edward ŁAKOMY, który w krótkim wystąpieniu podzielił się refleksjami dotyczącymi żołnierskich powinności. Tak, jak w przeszłości – powiedział – żołnierz polski walczył w pierwszym szeregu o odzyskanie niepodległości, tak obecnie od 60 lat służy międzynarodowemu pokojowi i bezpieczeństwu, pełniąc służbę na misjach poza granicami państwa. Dodał, że w br. obchodzimy trzy ważne rocznice, tj. 60-rocznicę udziału Polski w misjach poza granicami państwa, 40-rocznicę udziału zwartych pododdziałów w tych misjach oraz 25-rocznicę nadania Siłom ONZ pokojowej nagrody Nobla. Z tej okazji w dniu 29 maja br. na terenie brygady odsłonięta została tablica poświęcona opolskim żołnierzom – uczestnikom misji zagranicznych.
Na zakończenie Kol. Łakomy wręczył dowódcy brygady okolicznościowe podziękowania od prezesa Zarządu Głównego SKMP ONZ gen. Stanisława Woźniaka oraz Zarządu Koła nr 25 w Opolu za pomoc i wsparcie udzielone opolskiemu Kołu w działalności społecznej oraz pracach związanych z odsłonięciem tablicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.