Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej

28 października br. w klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie odbyły się obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Uroczystości poprzedziła Msza Świętej oraz złożeniem wiązanek kwiatów przed pomnikiem Grunwaldzkim na Placu Matejki. Po wprowadzeniu sztandaru, odegraniu hymnu meldunek przyjął Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Janusz Kurzyna. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, generalicja, dowódcy jednostek garnizonu krakowskiego, weterani i kombatanci, władze i młodzieży zaprzyjaźnionych szkół.

Podczas uroczystości dowódca garnizonu Kraków gen. bryg. Adam Joks w towarzystwie Szefa WSzW wręczył akty nominacyjne na wyższe stopnie wojskowe. Na stopień płk rez. mianowany zastał ppłk Józef Wójcikowski z Tarnowa – weteran misji pokojowych ONZ, bardzo aktywny na polu patriotycznego wychowania młodzieży, członek 33 Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Krakowie. Serdecznie gratulujemy koledze awansu. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń, medali i podziękowań pracownikom administracji państwowej i samorządowej za współpracę na rzecz obronności Państwa.
W uroczystości uczestniczył członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ, prezes krakowskiego Koła Kol. Edward Potocki w towarzystwie kolegów z koła 33 Czesława Kurczyna i Zbigniewa Burnata oraz delegacji z Tarnowa.Uroczystość uświetnił repertuarem pieśni legionowych, wojskowych, partyzanckich i powstańczych Centralny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.