Świeto Niepodległości w Radomiu

Obchody 94. rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości zaczęły się o godz. 1230 mszą w radomskiej katedrze, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.
Po nabożeństwie jej uczestnicy przeszli w pochodzie na Rynek pod pomnik Czynu Legionów. Przemarsz otwierali kawalerzyści, a patriotyczne piosenka grała radomska Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych.
W obchodach uczestniczyły władze miasta, radni, parlamentarzyści, poczty sztandarowe z radomskich szkół, wyższych uczelni, organizacji kombatanckich i miejskich służb. Po wciągnięciu na maszt flagi państwowej i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, przemawiał prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.
Po odczytaniu apelu poległych i złożeniu wieńców pod pomnikiem odbył się pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu Szwadronu Radomskiego. Obchody zakończył koncert Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych w Radomiu i Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Grandioso” w Resursie Obywatelskiej.
Podczas uroczystości Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowali: Edward Kowalewski, Wiesław Wabik, Cezary Jawoszek, Marek Banasik, Grzegorz Jarząbek.


foto: Cezary Jawoszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.