Spotkanie weteranów z licealistami w Krakowie

15 kwietnia br. weterani z Koła Nr 33 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ spotkali się z uczniami XXX Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Spotkanie otworzył członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes krakowskiego Koła Stowarzyszenia Kol. Edward Potocki, który na koniec krótkiej prelekcji zaprezentował kilkuminutowy film o udziale naszych żołnierzy na misjach. Przedstawiciel 6 BPDes. chor. Arkadiusz Nowak (wielokrotny uczestnik misji) zapoznał zebranych z 40. letnią historią udziału żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej w misjach pokojowych i stabilizacyjnych. Z kolei Kol. Zenon Jerzakowski zapoznał licealistów z historią Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, celami i zadaniami, jakie realizujemy zarówno w kraju jak i w kontaktach z zagranicznymi odpowiednikami Naszego Stowarzyszenia. Duże wrażenie na młodzieży zrobiły wspomnienia jednego z najstarszych „misjonarzy”, Kol. Mariana Wlazło – uczestnika I rotacji Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Indochinach zilustrowane czarno białymi zdjęciami z lat pięćdziesiątych.
Licealiści owacja na stojąco podziękowali nam za przekazane im informacje i z niecierpliwością oczekują na zwiedzenie sal tradycji 2 KZ i 6 BPDes. gdzie będą mogli obejrzeć i dotknąć prawdziwe spadochrony i zapoznać się z „ogródkiem” szkoleniowym spadochroniarzy.
Jest to kolejna z serii imprez towarzyszących obchodom Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ, której zwieńczeniem będzie Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 14 z udziałem Wojska Polskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.