Spotkanie polskich i irlandzkich weteranów misji ONZ

W dniu 06.05.2016 r. członek płockiego koła SKMP ONZ nr 39 mieszkający, na co dzień w Irlandii Kol. Jarosław Legut, złożył roboczą wizytę w siedzibie Irlandzkiego Stowarzyszenia Weteranów ONZ (HQ Irish United Nations Veterans Association) w Dublinie. Z okazji setnej rocznicy powstania irlandzkiego Easter Rising, złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem poświęconym pamięci weteranów misji ONZ, którzy polegli na przestrzeni lat w misjach pokojowych.
Podczas wizyty zwiedził ekspozycję poświęconą misjom, w których irlandzcy brali udział. Przy filiżance kawy wysłuchał opowieści o historii i tradycjach irlandzkiego oręża w służbie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Żywiąc nadzieję na dalsze kontakty i współpracę członków SKMP ONZ z Irlandzkim Stowarzyszeniem Weteranów ONZ, dokonano wpisu intencyjnego w księdze pamiątkowej a członkowie SKMP ONZ zostali zaproszeni do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych, które odbędą się w dniu 29 maja 2016 roku w Dublinie. W obchodach tych będą uczestniczyć weterani z wielu krajów a Polska będzie reprezentowana po raz pierwszy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.