Prof. dr hab. Michał Chilczuk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 sierpnia 2020 r., w wieku 94 lat, po długim, ciekawym i niezwykłym życiu, odszedł na wieczną wartę przyjaciel i orędownik Stowarzyszenia Prof. dr hab. Michał Chilczuk.
Specjalista w zakresie planowania regionalnego, związany z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, wicedyrektor Instytutu Geografii PAN w latach 60-tych XX wieku, stypendysta Eisenhower Exchange Fellowship, ekspert ONZ (UNDP) w Iranie, Namibii i Zambii, wykładowca na Hokkaido University (Sapporo, Japonia) i University of Namibia (Windhoek, Namibia), autor wielu publikacji książkowych i artykułów o tematyce zawodowej.
Pułkownik WP (w stanie spoczynku), żołnierz frontowy walk o niepodległość Polski w okresie II wojny światowej, uhonorowany najwyższymi odznaczeniami bojowymi m.in.: Krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych oraz po wojnie Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaką – gwiazdą „Polska Niepodległa 1918”.
Aktywny uczestnik międzynarodowego ruchu kombatanckiego – wieloletni przedstawiciel Polski w Światowej Federacji Kombatantów (World Veterans Federation) z siedzibą w Paryżu.
Msza święta pogrzebowa odbędzie się w piątek 4 września 2020 roku o godzinie 13.00 w kościele św. Jana z Dukli (nowy kościół), ul. Czerniakowska 2/4, wjazd od ul. Bernardyńskiej, po zakończeniu której nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego na Cmentarzu Czerniakowskim (Sadyba).


Łącząc się w żałobie i smutku, w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – składamy kondolencje i wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie zmarłego.

Cześć Jego Pamięci!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.