Posiedzenie Plenarne Zarządu Głównego SKMP ONZ

W dniach 11-13 września b.r., w Bydgoszczy odbyło się posiedzenie Plenarne Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, na które zaproszeni zostali prezesi lub przedstawiciele kół Stowarzyszenia. W posiedzeniu uczestniczyło 32 członków Stowarzyszenia, w tym 11 członków Zarządu Głównego. Po wysłuchaniu sprawozdania skarbnika Kol. Krzysztofa Adamczyka i przedstawiciela Głównej Komisji Rewizyjnej, ZG przyjął Sprawozdanie Finansowe za 2019 rok i zatwierdził Preliminarz Budżetowy na rok 2020.
Zarząd omówił również inne istotne dla Stowarzyszenia sprawy bieżące, w tym:

  • podjął decyzję o zaniechaniu dalszych prac nad zmianą nazwy Stowarzyszenia;
  • zdecydował o potrzebie powołania pięcioosobowej komisji statutowej, aby kontynuować prace nad udoskonalaniem Statutu;
  • wskazano na konieczność ujednolicenia stron internetowych kół oraz poprawy jakości strony internetowej Stowarzyszenia w tym celu zaproponowano powołanie komisji medialnej;
  • uznano za konieczne wznowienie emisji medali okolicznościowych za udział żołnierzy WP w misjach poza granicami państwa i z okazji nadania siłom ONZ Pokojowej Nagrody Nobla;
  • zaproponowano powołanie Koleżeńskiego Funduszu Wsparcia (weteranów znajdujących się w wyjątkowo trudnej sytuacji) – działającego w oparciu o dobrowolne składki członków Stowarzyszenia;
  • zdecydowano o zacieśnianiu współpracy z innymi organizacjami zrzeszającymi uczestników misji poza granicami Państwa

Obradującemu Zarządowi Głównemu SKMP ONZ krótką wizytę złożył Prezydent Bydgoszczy Pan Rafał Bruski. Wizyta była okazją do podziękowania mu za gościnę oraz udekorowania go przez wiceprezesa ZG Kol. Ryszarda Kellera Złotym Medalem Za Zasługi dla Stowarzyszenia. Prezydent w ciepłych słowach podziękował za wyróżnienia i pozdrowił wszystkich peacekeeprów. Obradujących odwiedzili również przedstawiciele Centrum Weterana z jego dyrektorem Panem płk. Szczepanem Głuszczakiem przedstawiając informacje na temat współpracy stowarzyszeń z CW, niesienia pomocy weteranom i Orderu Krzyża Wojskowego.

Uczestnicy Posiedzenia mieli okazję zwiedzić Bydgoszcz oraz podziwiać zbiory muzeum Wojsk Lądowych, gdzie pod płytą upamiętniającą Misjonarzy delegacja Stowarzyszenia złożyła kwiaty.

Podczas pobytu w Grudziądzu Weterani zwiedzali miasto oraz Cytadelę odwiedzili Prezydenta Grudziądza, któremu wręczono pamiątkowy Ryngraf Stowarzyszenia. Delegacja złożyła kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza, na Starówce Grudziądzkiej.

Posiedzenie było również okazją do podziękowania najbardziej aktywnym członkom za ich ofiarną pracę społeczną dla Stowarzyszenia i środowiska kombatantów i weteranów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.