Prace nad poprawkami do ustawy o weteranach……

Warszawa – 26 lipca br. w Departamencie Spraw Socjalnych MON odbyło się kolejne posiedzenie, powołanego przez Sekretarza Stanu w MON Pana Czesława Mroczka, Zespołu roboczego do wypracowania zmian do ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa. W pracach zespołu pracującego pod przewodnictwem dyrektora Departamentu Socjalnego MON płk. Sławomira Filipczaka uczestniczą przedstawiciele zainteresowanych komórek organizacyjnych MON oraz stowarzyszeń i związków skupiających weteranów misji.
W przygotowanym projekcie zmian znalazły się również zmiany postulowane przez Stowarzyszenie w tym umożliwiające nadawanie statusu weterana osobą biorącym udział w Komisjach Międzynarodowych (Korea i Indochiny) oraz ułatwiających uzyskanie statusu weterana, weterana poszkodowanego. W pracach zespołu bierze udział wiceprezes Zarządu Głównego Kol. Waldemar Wojtan. Kolejne, prawdopodobnie ostatnie, posiedzenie Zespołu przewidywane jest w sierpniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.