Opolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

W uroczystych obchodach 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości, w Opolu, uczestniczyła delegacja opolskiego Koła nr 25 Stowarzyszenia z członkiem Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezesem polskiego koła Kol. Edwardem Łakomym.

Po mszy świętej, która odbyła się w Opolskiej Katedrze, mieszkańcy miasta, reprezentanci władz różnego szczebla, instytucji, partii politycznych i organizacji kombatanckich przemaszerowali pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Tam w krótkim wystąpieniu wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, nawiązując do słów Józefa Piłsudskiego o konieczności ciągłego dbania o zachowanie niepodległości Polski, zaapelował o społeczną jedność. Wojewoda odczytał listy od premiera i marszałek Sejmu. Po kilku okolicznościowych wystąpieniach odczytano Apel Pamięci a kompania honorowa oddała salwę. Na zakończenie uroczystości złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem. W opolskich uroczystościach uczestniczyło kilkaset osób.

W czasie uroczystości członek Stowarzyszenia Kol. Stanisław Gaweł, został odznaczony medalem „ Pro Patria’’.

W godzinach popołudniowych na uroczystej sesji Rady Miasta Opola tytułem „Zasłużony Obywatel Miasta Opola’’ wyróżniony został członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes opolskiego Koła Stowarzyszenia Kol. Edward Łakomy, któremu serdecznie gratulujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.