Narodowe Święto Niepodległości w Pile

„Nie masz zasług; te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.”

103 lata temu powróciliśmy na mapy świata. Narodowe Święto Niepodległości to dzień w którym wszyscy powinniśmy podziękować i oddać cześć tym wszystkim, którzy oddali życie za naszą wolność.

***Cześć i Chwała Bohaterom***

11 listopada 2021 r. w Pile odbyły się uroczyste obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 1600 pod pomnikiem Tysiąclecia Polski i powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy na pl. Zwycięstwa zgromadzili się mieszkańcy miasta, reprezentanci władz różnego szczebla, instytucji, partii politycznych służb mundurowych oraz stowarzyszeń i organizacji kombatanckich.

Po okolicznościowych wystąpieniach złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Na uroczystości Stowarzyszenie reprezentowała delegacja z pilskiego Koła nr 24 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W uroczystościach uczestniczyło kilkaset osób. Oprócz tego w Pile zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących, przeznaczonych dla młodzieży i całych rodziny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.