Opolska szkoła na medal

W dniu 24 czerwca br. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, odbyła się dekoracja sztandaru szkoły medalem „Za zasługi dla SKMP ONZ’’. Wnioskodawcą był Zarząd opolskiego Koła SKMP ONZ. Szkoła jest od kilku lat najlepszą szkołą techniczną na Opolszczyźnie i 13-tą w kraju. Jej uczniowie nie tylko osiągają znakomite wyniki na egzaminach maturalnych i zawodowych, ale również aktywnie działają w różnych kołach zainteresowań.
W szkolnym kole Ligi Obrony Kraju prężnie działa wiele sekcji specjalistycznych, w wśród nich sekcja misji pokojowych. To właśnie członkowie tej sekcji rokrocznie uczestniczą w konkursach organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ, Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. W organizowanym od 2008 roku konkursie tematycznym nt. udziału Polaków w misjach pokojowych i stabilizacyjnych, zawsze zajmują czołowe miejsca, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej. Tak było i w tym roku (pierwsze miejsce drużynowo i indywidualnie). Współtwórcami sukcesów szkoły są nauczyciele – członkowie wspierający Stowarzyszenia. W żadnej ze szkół na Opolszczyźnie (a pewien i w kraju) nie działa aktywnie tylu członków wspierających Stowarzyszenie, co w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu. Nauczyciele tej szkoły: mgr Elżbieta Rogala, mgr Leszek Kamiński, wicedyrektor mgr Damian Stankowicz i dyrektor mgr Dariusz Dobrowolski – od lat aktywnie wspierają naszą statutową działalność. W szkole odbywają się cykliczne wystawy o udziale Polaków w misjach poza granicami państwa. Współpraca Zarządu opolskiego Koła SKMP ONZ z dyrekcją szkoły przynosi znakomite rezultaty. Szkoła może być dumna ze swoich dokonań, a także z faktu, że jako pierwsza i jak na razie jedyna szkołą na Opolszczyźnie, została wyróżniona najwyższym odznaczeniem naszego Stowarzyszenia medalem „Za Zasługi dla SKMP ONZ’’. Dekoracji sztandaru dokonał prezes Zarządu Koła nr 25 w Opolu Kol. Edward Łakomy. W krótkim wystąpieniu pogratulował wszystkim, a w szczególności nauczycielom – członkom wspierającym oraz laureatom wspomnianych wyżej konkursów. Dyrektor szkoły Dariusz Dobrowolski został wyróżniony medalem pamiątkowym Koła 25. Gratulujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.