Obchody Święta Wojsk Inżynieryjnych

14 kwietnia br. w 2. Mazowieckim Pułku Saperów odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojsk Inżynieryjnych- święta ustanowionego w 1946 roku w rocznicę forsowania linii Odry i Nysy Łużyckiej. Uroczystości rozpoczęła msza święta następnie przy pomniku „Poległych Saperów” w 2. Mazowieckim Pułku Saperów, odbyła się uroczysta zbiórka w czasie, której został odczytany apel pamięci, a kompania honorowa pod oddała salwę honorową upamiętniającą poległych żołnierzy na obczyźnie. Uczestniczące w uroczystości delegacje złożył pod pomnikiem wiązanki kwiatów.
Podczas uroczystej zbiórki na placu apelowym krótkie wystąpienie wygłosił szef Zarządu Inżynierii Wojskowej pułkownik Andrzej Solarz.
Podczas uroczystości wręczono puchar i dyplomy dla najlepszych drużyn centralnych zawodów użyteczno – bojowych pododdziałów wojsk inżynieryjnych, które w ostatnich dniach zostały przeprowadzone w 2 Mazowiecki Pułk Saperów. Na zakończenie Święta został zorganizowany również piknik saperski, którego gwiazdą był Zespół Akcent. Na uroczystościach Stowarzyszenie reprezentował Kol. Waldemar Wojtan.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.