Niech spoczywają w pokoju

Tradycyjnie, jak co roku 1 listopada weterani członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zapalają światełka pamięci kolegom, którzy polegli lub zmarli podczas służby na misjach i operacjach pokojowych poza granicami państwa oraz koleżankom i kolegom, którzy odeszli na wieczną wartę.
W tym roku akcję taką przeprowadzono prawie we wszystkich Kołach Stowarzyszenia. Weterani ponadto pomagają w sprzątaniu grobów, uczestniczą w charytatywnych zbiórkach oraz za zgodą rodzin pozostawiają na nagrobkach trwałe emblematy wskazujące, iż spoczywa tu Weteran Działań Poza Granicami Państwa.
Obowiązek żołnierza wobec Państwa kończy się z jego śmiercią, ale obowiązek Ojczyzny wobec swych żołnierzy nie kończy się nigdy….
Szczególny obowiązek Państwa to staranie by pył zapomnienia nie pokrył żołnierskich czynów i grobów, by pamięć o nich przekazywana była kolejnym pokoleniom…
Wszystkim tym, co nieśli pokój niech spoczywają w pokoju.
Cześć Ich Pamięci.
Chwała Bohaterom!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.