Lekcje patriotyczne dla licealistów w Radomiu

11 czerwca br. weterani z koła nr 45 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w ramach wychowania patriotycznego spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego ZDZ w Radomiu. Spotkanie rozpoczął wiceprezes radomskiego koła SKMP ONZ kol. Wiesław Wabik prelekcją, podczas której zapoznał licealistów z 60 letnią historią udziału Wojska Polskiego w misjach pokojowych. Biorący udział w spotkaniu koledzy weterani podzielili się wspomnieniami z misji. Młodzież miała okazję obejrzeć pamiątki przywiezione z różnych części świata, oraz otrzymać odpowiedzi na wiele ciekawych pytań dotyczących misji poza granicami państwa. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli pokaz multimedialny poświęcony misjom pokojowym. Po pokazie przeprowadzono błyskawiczny konkurs z nagrodą.
Na zakończenie kol. Cezary Jawoszek akompaniując sobie na gitarze odśpiewał hymn weteranów, piosenkę „Przywiozę ci błękitny hełm”, za co otrzymał owacje na stojąco.
W spotkaniu wzięli udział koledzy z: Wiesław Wabik, Stanisław Sujka, Cezary Jawoszek i Krzysztof Jarecki.
Po zakończeniu spotkania z licealistami wiceprezes radomskiego koła Wiesław Wabik podobną lekcję wychowania patriotycznego przeprowadził w Gimnazjum w Wolanowie.

Zdjęcia: Cezary Jawoszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.