Harcerska zbiórka w Głubczycach

27 lutego, w Głubczycach w Urzędzie Miasta i Gminy, w ramach Dnia Myśli Braterskiej, odbyło się spotkanie harcerzy z władzami lokalnymi oraz z zaprzyjaźnionymi służbami mundurowymi. Organizatorem spotkania była Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu głubczyckiego, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, 10 B.Log., szef WSzW, władz oświatowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół, oraz reprezentacji organizacji społecznych, z którymi hufiec współpracuje. Na zaproszenie Komendy Hufca oraz Rady Przyjaciół Harcerstwa w Głubczycach, w uroczystej zbiórce uczestniczył członek Zarządu Głównego, prezes opolskiego Koła nr 25 SKMP ONZ Kol. Edward Łakomy. Program uroczystości obejmował m.in. podsumowanie harcerskiej akcji zimowej i wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przedstawienie planu działania na kolejny rok, wręczenie odznaczeń, podziękowań dla wyróżniającej się kadry instruktorskiej i harcerzy. Komendant hufca hm. Ryszard Kańtoch przedstawił zadania realizowane przez harcerzy w minionym roku. Wyróżniającym się w działalności hufca wręczono dyplomy, podziękowania, odznaki. Komendant hufca nagrodził pamiątkowymi statuetkami przyjaciół hufca z Opola. Burmistrz Miasta i Gminy Głubczyce Adam Krupa wręczył Kol. Łakomemu statuetkę – „Dar Serca”.
Opolskie Koło SKMP ONZ od lat ściśle współpracuje z hufcem. Kol. Edward Łakomy składając na ręce komendanta podziękowanie dla wszystkich, którzy pracują na sukcesy hufca, wręczył komendantowi medal pamiątkowy Koła nr 25 SKMP ONZ w Opolu. Jednocześnie zaapelował do młodzieży i nauczycieli o udział w konkursach z okazji „Dnia Weterana’’. Zaprosił także delegację hufca na uroczyste obchody naszego święta w dniu 27.05.br. w Opolu. Odśpiewanie harcerskich pieśni zakończyło Dzień Myśli Braterskiej głubczyckiego hufca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.