DZIEŃ WETERANA W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Deszczowa pogoda w sobotę 25 maja 2013 r. postawiła pod znakiem zapytania realizację obchodów dnia Weterana w Kole nr 43 SKMP ONZ w Białej Podlaskiej. Rozważania na temat przełożenia obchodów rozwiał Prezes Koła stwierdzeniem, że dla żołnierza pogoda zawsze jest dobra. Spotkanie odbyło się, jak co roku w terenie, gdyż tylko tam weteran czuje się weteranem. Część oficjalna obejmowała przyjęcie nowych członków, wystąpienie okolicznościowe Prezesa ppłk rez. Artura Arteckiego oraz wręczenie nadanych przez Zarząd Główny medali, które otrzymali:
„Za zasługi dla Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ”:
Koledzy Piotr Bogusz i Michał Doroszuk;
„60 Lat udziału Polski w misjach poza granicami państwa”:
Koledzy Artur Artecki, Ryszard Artyszuk, Piotr Bogusz, Michał Doroszuk, Piotr Gawda i Jan Sroka;
„W 25 rocznica nadania siłom ONZ pokojowej Nagrody Nobla”:
Koledzy Artur Artecki, Ryszard Artyszuk i Piotr Bogusz.
Po zakończeniu części oficjalnej uroczystego zebrania koła, wszyscy z ochotą i zaangażowanie przystąpili do realizacji kolejnych punktów porządku spotkania, czyli zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej „Do drzwi do lasu” oraz biesiady przy grillu.
Zawody pokazały, że nie tylko panowie posiadają umiejętność strzelania do celu. Po dogrywce zwycięzcą zawodów o puchar Prezesa Koła został Michał Doroszuk. Drugie miejsce zajął Radosław Nowak, trzecia była Koleżanka Krystyna Supeł zawstydzając pozostałych kolegów, w tym Prezesa Koła.
Poinformowano koleżeństwo, że na uroczyste obchody „Dnia Weterana” we Wrocławiu w dniu 29 maja br. na zaproszenie Ministra Obrony Narodowej udaje się Koleżanka Krystyna Supeł, oraz Koledzy Artur Artecki, Ryszard Artyszuk i Jan Sroka.
Uroczyste zebranie Koła Nr 43 SKMP ONZ z okazji „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”, „Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ” zakończono w późnych godzinach wieczornych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.