Centrum Pomocy Społeczno-Psychologicznej w Krakowie

Za trzy lata w Krakowie planowane jest otwarcie ośrodka interwencji kryzysowej dla weteranów misji – żołnierzy, policjantów i strażaków. Do tego czasu weterani będą mogli otrzymać pomoc m.in. psychologów i prawników dzięki Centrum Pomocy Społeczno – Psychologicznej portalu mundurowi24.pl. Jego działalność zainaugurowano 19 listopada br. w klubie garnizonowym 2 KZ przy ul. Zyblikiewicza w Krakowie. Portal i Centrum powstały przy Małopolskim Zarządzie Wojewódzkim Związku Wojska Polskiego. To zasługa trzech dziennikarek: Agnieszki Pers, Izabeli Sobala i Justyny Zalewskiej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął wojewoda małopolski Jerzy Miller. W inauguracji działalności ośrodka udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Krakowa, przedstawiciele dowództwa garnizonu i jednostek wojskowych, delegacje organizacji kombatanckich z Prezesem Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych na Misjach Tomaszem Klocem i członkiem Zarządu Głównego, prezesem krakowskiego Koła 33 SKMP ONZ Edwardem Potockim.
Na razie zainteresowani będą mogli uzyskać wsparcie przez telefon i internetowe komunikatory, później na spotkaniach z terapeutami. Psychiatrzy, byli żołnierze, a nawet księża będą dyżurować przez całą dobę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.