Błękitny Marsz Pokoju

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oraz Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie (UNIC/Warsaw) przy współpracy z ELSA Poland zorganizował drugi coroczny Błękitny Marsz Pokoju ONZ, którego hasłem przewodnim było #ChcePokojuNaSwiecie.
Marsz rozpoczął się w sobotę 24 września 2016 r. o godz. 14.00, trasa przemarszu wiodła Traktem Królewskim ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście i zakończyła się na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. Głównym motywem kolorystycznym marszu był kolor błękitny. Przed marszem były rozdawane błękitne gadżety z białym logo ONZ.
Przy organizacji marszu pomagali studenci z Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland oraz wolontariusze. W marszu uczestniczyli, pracownicy i ludzie związani z działalnością agend organizacji ONZ mających przedstawicielstwa w Polsce: UNICEF, UNHCR, UNEP/GRID, WHO, UNESCO.
Swoistego folkloru dodawała maszerująca na czele grupa muzyków z grupy Ricky Lion. Wydarzenie filmowała ekipa filmowa kierowana przez producenta Bogusława Joba.
Marsz zakończył się pod Kolumną Zygmunta gdzie wiceprezes Fundacji dla Somalii Elmi Abdi, odczytał krótkie oświadczenie i uczestnicy oddali hołd Abdulcadir Gabeire Farah, byłemu prezesowi Fundacji, który szedł na czele zeszłorocznego Błękitnego Marszu Pokoju. Zginął kilka miesięcy później w zamachu bombowym w Mogadiszu. Następnie zostało zrobione wspólne zdjęcie wszystkim uczestnikom wydarzenia a w niebo wypuszczono setki błękitnych balonów.
W marszu licznie uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z rodzinami oraz prezesem Zarządu Głównego gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisławem Woźniakiem. Warszawiaków wsparli obecnością nie tylko koledzy z Białej Podlaskiej, Płocka, Łodzi i Radomia, ale nawet z Wrocławia.

Zdjęcia: Matylda Lipert, Paweł Sławski, Grzegorz Stykowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.