Błękitny Marsz Pokoju ONZ

Z okazji 70-lecia Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie (UNIC/Warsaw) zorganizował Błękitny Marsz Pokoju ONZ, którego hasłem przewodnim było #ChcePokojuNaSwiecie.
Marsz rozpoczął się w sobotę 20 czerwca 2015 r. o godz. 14.00, trasa przemarszu wiodła Traktem Królewskim ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście i zakończyła się na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. Marsz poprowadziła Dominika Kulczyk, która od lat działa charytatywnie na rzecz społeczności w kraju i na świecie. Głównym motywem kolorystycznym marszu był kolor błękitny. Przed marszem były rozdawane błękitne gadżety z białym logo ONZ: koszulki, czapki, gwizdki, chorągiewki, balony, torby oraz parasole.
Przy organizacji marszu pomagali studenci z Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland. Marsz wsparło Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Miasto Stołeczne Warszawa. W marszu licznie uczestniczyli pracownicy i ludzie związani z działalnością agend organizacji ONZ mających przedstawicielstwa w Polsce: UNICEF, UNHCR, UNEP/GRID, WHO, UNESCO.
Swoistego folkloru dodawała maszerująca na czele grupa młodych bębniarzy (około 50 muzyków) z grupy Ritmo Bloco.
Marsz zakończył się pod Kolumną Zygmunta gdzie aktor Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, odczytał Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Następnie zostało zrobione wspólne zdjęcie wszystkim uczestnikom wydarzenia.
W marszu licznie uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z rodzinami oraz prezesem Zarządu Głównego gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisławem Woźniakiem. Warszawiaków wsparli obecnością nie tylko koledzy z Białej Podlaskiej, Płocka, Łodzi, Radomia i Ostrowa Wielkopolskiego ale nawet z Oslo.
W godzinach wieczornych dla podkreślenia wagi tego wydarzenia był podświetlony na błękitno Pałac Kultury i Nauki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.