Żegnamy Kolegę Władysława ZUZIAKA

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 października 2022 r., w wieku 93 lat – odszedł na wieczną wartę nasz Kolega płk w st. spocz. Władysław ZUZIAK.
Śp. Władysław ZUZIAK syn Józefa urodzony 10 lutego 1929 roku, przez 38 lat pełnił służbę wojskową na róż­nych stanowiskach w jednostkach wojskowych i instytucjach centralnych MON, w okresie 05.1978-12.1978 r. w misji pokojowej ONZ w Egipcie i Syrii.
Członek założyciel Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w kole nr 16 Warszawa Mokotów SKMP ONZ. W Zarządzie Głównym SKMP ONZ pracował społecznie do czasu, gdy pogorszył się Jego stan zdrowia, pełnił funkcję sekretarza generalnego Zarządu Głównego SKMP ONZ.
Zawodową służbę wojskową zakończył w 1989 r. Po jej zakończeniu aktywnie działał w Stowarzyszeniu oraz innych organizacjach społecznych.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem „W Służbie Pokoju” oraz wieloma medalami resortowymi i organizacyjnymi.
W zmarłym tracimy dobrego Kolegę i Przyjaciela.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 24 października 2022 r. w godz. 1200 – 1230 pożegnanie w Kaplicy św. Marka na Powązkach w Warszawie (ul. Powązkowska 14). Msza święta żałobna odprawiona zostanie o godz. 1300 w kościele Karola Boromeusza, po której nastąpi odprowadzenie zmarłego na Cmentarz Powązki Stare do grobu rodzinnego (kw. II – 5 – 24).
Łącząc się w żałobie i smutku, w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – Rodzinie Zmarłego składamy kondolencje i wyrazy szczerego współczucia.

Cześć Jego Pamięci!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.