Zapraszamy na Błękitny Marsz Pokoju

Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, AIESEC in PolandELSA Poland oraz Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie (UNIC/Warsaw) serdecznie zapraszają do udziału w drugiej edycji Błękitnego Marszu Pokoju, którego hasłem przewodnie jest: #ChcePokojuNaSwiecie
Marsz nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Pokoju #‎DayofPeace obchodzonego 21 września oraz 16. Celu Zrównoważonego Rozwoju: „Pokój, Sprawiedliwość i Silne Instytucje”.
Marsz planowany jest na sobotę 24 września 2016 r. Rozpocznie się o godz. 14.00, przy zbiegu ulic Nowego Światu i Smolnej w Warszawie. Trasa przemarszu (1,8 km) będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta.

  • Marsz poprowadzą przedstawiciele organizatorów wraz z rodziną ONZ w Polsce i organizacjami pozarządowymi.
  • Na czele marszu będzie szła afrykańska grupa muzyczna ‘Ricky Lion’ oraz wolontariusze z flagami ONZ.
  • Na zakończenie w niebo zostaną wypuszczone błękitne balony i zrobimy wspólne zdjęcie wszystkich uczestników wydarzenia.
  • Głównym motywem kolorystycznym marszu jest kolor błękitny. Zachęcamy wszystkich uczestników do ubrania się w tym kolorze, wzięcia ze sobą niebieskich akcesoriów, a nawet dosłownie pomalowania się na niebiesko!
  • Serdecznie zachęcamy do utworzenia własnej formacji w marszu. Każda placówka dyplomatyczna, organizacja czy stowarzyszenie może wykorzystać swoje godła i flagi. Można również przygotować hasła związane z ideą Błękitnego Marszu Pokoju.

Wesprzyj tą akcję! Pokaż, że idea pokoju nie jest Ci obojętna. Zrób sobie zdjęcie z hasłem przewodnim #ChcePokojuNaSwiecie i opublikuj na swoim profilu FB, Twitter, Instagram i innych używając hasztagów: #ChcePokojuNaSwiecie oraz #‎DayofPeace
W tegorocznym marszu będą uczestniczyć weterani i kombatanci z organizacji nalerzacych do Światowej Federacji Weteranów (WVF) w ramach światowej akcji „Veterans Walk for Peace”.
Pokój na świecie zaczyna się w nas samych! Jeśli, tak jak my, chcesz pokoju na świecie, dołącz do nas! Weź udział w marszu!
Zapraszamy do udziału w marszu wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z rodzinami.
Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/526339164238562/
Zobacz filmik z zeszłorocznego Błękitnego Marszu Pokoju: https://youtu.be/apgcn6nCARU

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.