XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, który odbędzie się w dniach 1 – 4 września br. na terenie Targów Kielce, to trzecie, co do wielkości po Paryżu i Londynie wydarzenie branży zbrojeniowej w Europie.
Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, dowództw oraz resortów obrony. Tegoroczna wystawa po raz kolejny objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Podczas MSPO prezentowany jest sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny. W czasie nadchodzącej wystawy będzie można zobaczyć między innymi najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią masowego rażenia dla Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.
Tradycją MSPO są Wystawy Narodowe, które towarzyszą imprezie od 2004 roku. Dotychczas swój potencjał obronny oraz wyposażenie prezentowały Niemcy, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy i Turcja. MSPO 2015 towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Norwegii.
Targi MSPO to nie tylko wystawa, ale również seminaria i kongresy, spotkania i pokazy oraz liczne imprezy towarzyszące będące idealną okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej, nawiązania kontaktów oraz prowadzenia rozmów przez przedstawicieli przemysłu obronnego, sił zbrojnych i administracji rządowej.
Na targach tradycyjnie zaprezentuje się Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Tym razem na własnym stoisku. Szukajcie nas w Hali B-D na stoisku B-77. Szczegółowy plan terenów targowych oraz kalendarium na stronie http://www.targikielce.pl/pl/mspo.htm

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.