Wizyta w Kambodży

Kol. Ryszard Kaliński z Koła SKMP ONZ nr 19 w Szczecinie wraz z grupą znajomych i przyjaciół weteranów misji poza granicami państwa odwiedził w dniach 10-24 listopada br. Kambodżę. W programie wizyty nie zabrakło m. Siem Reap gdzie przed 20 laty stacjonowała 4 Kompania Wsparcia Logistycznego, Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNTAC, w której Kol. Kaliński służył. Wielu weteranom zakręciła się łza w oku podczas odwiedzin miejsc, gdzie wraz z kolegami z polskiego 100 osobowego zgrupowania budowali obóz w drewnianych barakach oraz Transit Camp.
Dzisiaj te miejsca wyglądają inaczej, obóz zasiedlili mieszkańcy pobliskiej wioski, mają tam swoje zabudowania. W drugim stacjonuje wojsko pilnujące lotniska. Dzięki uprzejmości żołnierzy Polakom udało się wejść na teren dawnego obozu, z którego został tylko maszt. Żołnierze chętnie słuchali wspomnień weteranów z tamtego okresu. Miłym zaskoczeniem dla weteranów była moment, gdy jeden z żołnierzy, wyraźnie starszy od pozostałych zakomunikował, że był już w wojsku w czasie misji UNTAC i pamięta Polaków, z którymi współpracował.
Kol. Kaliński dedykuje kilka zdjęć weteranom z Siem Reap oraz pozostałym kolegom z UNTAC w Kambodży, więcej jest dostępnych na stronie www szczecińskiego Koła stowarzyszenia http://skmponz.szczecin.pl/, pokazują one Siem Reap i Kambodżę dzisiaj, abyście mogli porównać z moimi swoje wspomnienia z przed lat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.