Wizyta w Ambasadzie Republiki Libańskiej

W dniu 31 maja br. trzy osobowa delegację Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ została zaproszona na spotkanie do Ambasady Republiki Libańskiej w Warszawie.
Podczas spotkania Pan Charbel Macaron kierujący libańską placówką, jako Chargé d’Affaires a. i. przekazał na ręce prezesa ZG SKMP ONZ dr Stanisława Woźniaka serdeczne wyrazy wdzięczności od narodu libańskiego dla kilkunastu tysięcy żołnierzy Wojska Polskiego, którzy pełnili ofiarną służbę w siłach pokojowych ONZ UNIFIL w Libanie. W latach 1995-97 Pan gen. Woźniak był ich dowódcą.
Wyraził głęboki smutek z faktu, iż siedmiu z nich zapłaciło za tę służbę cenę najwyższą. W ocenie Pana Ambasadora, dzięki temu bezinteresownemu poświęceniu Polska na dobre zagościła w sercach Libańczyków.
Podczas spotkania Pan Ambasador omówił bieżącą sytuacje społeczno-polityczna w Libanie i państwach z nim sąsiadujących, ze szczególnym uwzględnieniem problemów dla jego kraju w związku z masowym napływem uchodźców z ogarniętej wojną Syrii.
Ponad godzinne spotkanie pełne wspomnień i refleksji zakończyło się wspólnym lunchem. Na zakończenie Pan gen Wożniak podziękował Panu ambasadorowi za miłe płynące z głębi serca słowa. Na pamiątkę tego historycznego spotkania obdarował Pana Ambasadora medalem pamiątkowym Stowarzyszenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.