Wielkanocne spotkanie weteranów w Krakowie

12 kwietnia br. odbyło się zebranie krakowskiego koła SKMP ONZ, zakończone tradycyjnym wielkanocnym jajeczkiem. Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć st. chor. szt. Stefana Bojanowicza, który odszedł na wieczną wartę 10 bm. przeżywszy niespełna 68 lat. Pogrzeb Kol. Bojanowicza czterokrotnego uczestnika misji pokojowych na Wzgórzach Golan – UNDOF odbył się z honorami wojskowymi 14 bm.
W dalszej części zebrania w poczet członków stowarzyszenia został przyjęty kol. Arkadiusz Nowak, który po przedstawieniu przebiegu swojej służby w misjach zagranicznych otrzymał legitymację członkowską SKMP ONZ. Członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes krakowskiego Koła Stowarzyszenia Kol. Edward Potocki złożył kilku członkom koła Nr33 życzenia imieninowe i urodzinowe. Kol. Potocki przedstawił również plan tegorocznych obchodów święta weterana w Krakowie. Obchody rozpoczęły się 15 kwietnia br. cyklem spotkań weteranów z młodzieżą szkół krakowskich a zakończą się otwarciem kącika pamięci uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych w dniu 27 maja br.
W zebraniu Koła uczestniczył przedstawiciel studia filmowego ALTERNATIVE STUDIO – producent Andrzej Kurczak, który przedstawił zebranym koncepcję realizowanego filmu „Misje pokojowe ONZ”, którego celem jest przybliżenie widzom historii udziału polaków w misjach pokojowych ONZ. Wytwórnia rozpoczęła już realizację pierwszych zdjęć i wywiadów. Utrwalane są na taśmie filmowej wspomnienia i pamiątki z misji zgromadzone przez „misjonarzy” z Krakowa.
Na wielkanocne, świąteczne zebranie krakowskiego Koła SKMP ONZ zaproszono członkami 13 Koła ZŻ WP. Zebranie przy tradycyjnych potrawach i własnych wypiekach przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Honorowym gościem weteranów był prezes Porozumienia Stowarzyszeń i Związków Służb Mundurowych woj. małopolskiego płk pil. Czesław Kurczyna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.