Wielkanoc w Dowództwie Operacyjnym RSZ

31 marca  br. w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne.
W uroczystości uczestniczyli m.in.: I zastępca Szefa Sztabu Gen. WP gen. broni dr Piotr A. Błazeusz, komendant Wojskowego Instytutu Medycznego, komendanci – rektorzy uczelni wojskowych, przedstawiciele ordynariatów polowych WP, instytucji centralnych MON, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Straży Granicznej, Policji, Straży Miejskiej, kadra kierownicza oraz pracownicy DORSZ. Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentował Prezes gen. Stanisław Woźniak.

Po imiennym powitaniu dostojnych gości, w tym jedynego w tym gronie przedstawiciela organizacji weteranów prezesa SKMP ONZ, Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni Tomasz Piotrowski życzył wszystkim zgromadzonym na spotkaniu wszelkiej pomyślności z okazji Świąt Wielkiej Nocy. W imieniu Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego życzenia świąteczne i podziękowania przekazał gen. Błazeusz.
Tradycyjnie, za pośrednictwem telemostu, w spotkaniu uczestniczyli dowódcy i żołnierze Polskich Kontyngentów Wojskowych w  Iraku, Łotwie, Litwie, Rumunii, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Turcji oraz Kosowie. Połączenie było doskonałą okazją do wysłuchania wzruszających, ale także radosnych życzeń z odległych rejonów świata, gdzie stacjonują polscy żołnierze.
Po części oficjalnej, przedstawiciele duszpasterstwa wojskowego podzielili się z uczestnikami spotkania przemyśleniami o duchowych aspektach życia codziennego i nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, po czym Biskup Polowy Wojska Polskiego bp Wiesław Lechowicz poświęcił pokarmy.
Spotkanie zakończyło się składaniem indywidualnych życzeń i wspólnym żołnierskim posiłkiem.
Podczas rozmowy Dowódca Operacyjny RSZ gen. Piotrowski złożył na ręce gen. Woźniaka najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju, urzeczywistnienia marzeń oraz wszelkiej obfitości i pomyślności dla Weteranów członków Stowarzyszenia z prośbą o przekazanie ich koleżankom i kolegom.
Spotkanie było okazją dla prezesa Woźniaka nie tylko na składanie życzeń, ale i rozmowy na temat naszego Stowarzyszenia z I zastępcą Szefa SG WP, komendantem WIML, biskupem polowym WP oraz rektorem WAT.

Zdjęcia: plut. Rafał Samluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.