Weterani z Ukrainy z wizytą w Krakowie

W dniach 27-29 lipca br. w Krakowie przebywała delegacja weteranów misji pokojowych z Ukrainy w składzie: gen. Wiktor Masterenko z Odessy, płk Mikołaj Woroniak z Kijowa oraz ppłk Igor Dytynko i Mikołaj Ruszczak z Użgorodu. 27 bm. po powitaniu i wspólnej kolacji Ukraińcy i Polacy wymienili się informacjami i doświadczeniami z bieżącej działalności organizacji skupiających weteranów misji w obydwu państwach.
Kolejny dzień pobytu rozpoczął się od złożenia wiązanek kwiatów w barwach narodowych przed tablicą pamiątkową poświęconą żołnierzom WP, uczestnikom misji pokojowych znajdującą się przed budynkiem sztabu 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Wrocławskiej w Krakowie. Kwiaty złożyli: zaproszony na uroczystości Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko, delegacja ukraińskich weteranów w składzie gen. Mastarenko i płk Woroniak oraz członek Zarządu Głównego SKMP ONZ Kol. Edward Potocki w asyście Krystyny Barsznica i Mariana Wlazło członków Koła nr33 SKMP ONZ z Krakowa.
Po uroczystości złożenia kwiatów, uczestnicy zostali zaproszeni do konsulatu Ukrainy gdzie przy kawie wspominali czasy spędzone na misjach a konsul Witalij Maksymenko zapoznał zebranych z zadaniami stojącymi przed pracownikami konsulatu. Kol. Edward Potocki serdecznie podziękował Konsulowi za dotychczasową współpracę i w imieniu prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia wręczył mu medal pamiątkowy Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ.
W spotkaniu uczestniczyli kol. kol. Zdzisław Ostróżka, Zbigniew Burnat i Zenon Wojtanis z małopolskiego Koła SKMP ONZ. Pozostały czas ukraińscy weterani wykorzystali na zwiedzenie Krakowa w towarzystwie członków Koła nr 33 SKMP ONZ, w tym starego miasta i Wawelu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.