Weterani w Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile

W dniu 16 lutego br. weterani misji poza granicami państwa, członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z pilskiego Koła nr 24 uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą II klasy mundurowej z Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile.  Inicjatorem spotkania był wykładowca Centrum Pana Jan Miałszygrosz (emerytowany wojskowy – ppłk. w stanie spoczynku).  Trzygodzinne spotkanie z kadetami przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Kadeci z zainteresowaniem i pełni podziwu słuchali przedstawionych informacji o misjach pokojowych ONZ oraz humanitarnych i stabilizacyjnych innych organizacji międzynarodowych. Poza informacjami młodzież miała okazję obejrzeć i dotknąć ciekawe pamiątki przywiezione z misji przez referentów. Wobec dużego zainteresowania przedstawianą tematyką, planowane jest również spotkanie z młodzieżą z klas pierwszych.
W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył prezesa pilskiego Koła SKMP ONZ Tadeusz Daukszewicz, sekretarz Koła Jerzy Kobzdej oraz członek Zarządu Koła Jarosław Grzebyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.