VI Krajowy Zjazd Delegatów SKMP ONZ

W dniu 30 września br. w Warszawie odbył się VI Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W zjeździe uczestniczyło 74 wybranych w kołach Stowarzyszenia delegatów. Delegaci z całej Polski, głównie weterani działań poza granicami państwa, którzy służyli w misjach pokojowych, stabilizacyjnych i humanitarnych reprezentowali wszystkie korpusy osobowe SZ. Od szeregowego po generała.

Ustępujący Zarząd Główny SKMP ONZ zdał sprawozdanie z kończącej się czteroletniej kadencji. Delegaci po wysłuchaniu sprawozdań i długiej burzliwej merytorycznej dyskusji na wniosek Głównej Komisji Rewizyjnej udzielili ustępującemu Zarządowi absolutorium. Po bardzo rzeczowej dyskusji Zjazd zdecydował o nie dokonywaniu zmian w Statucie SKMP ONZ, rozwiązaniu jednego z nie aktywnych Kół oraz przyjął uchwałę „Program i główne kierunki działalności Stowarzyszenia na lata 2023 – 2027”.
Zjazd wybrał na czteroletnią kadencję nowe Władze Naczelne Stowarzyszenia. Na pierwszych posiedzeniach nowych Władz Naczelnych, Zarząd Główny wybrał Prezydium i prezesa Kol. dr Stanisława Woźniaka (gen. bryg. w st. spocz.) a Główna Komisja Rewizyjna na przewodniczącego wybrała Kol. dr Tadeusza Leszczyńskiego.

Zdjęcia Piotr Siliniewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.