Uroczystości rocznicowe w Jarosławiu

Jak co roku na początku grudnia Koło Nr 3 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Jarosławiu zorganizowało uroczystość z okazji przyznanie Siłom ONZ Pokojowej Nagrody Nobla. Nad tegorocznymi obchodami patronat honorowy objęli m.in. wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan oraz lokalne media.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą na ścianie Ratusza upamiętniającą udział żołnierzy garnizonu Jarosław w misjach pokojowych. Dalszą część uroczystości przeprowadzono w jarosławskim Centrum Kultury i Promocji, gdzie zaroszeni goście i członkowie Koła wysłuchali referatu członka Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezesa jarosławskiego Koła Zbigniewa Brosia o udziale żołnierzy WP w misjach poza granicami państwa.
Był czas na gratulacje i wystąpienia zaproszonych gości. Wręczono również przyznane członkom i sympatykom koła medale. Nawiązując do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, księża kapelani podzielili się refleksjami o znaczeniu świąt oraz narodzenia pańskiego.
Na zakończenie uroczystości prezes Broś założył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, uczestnicy złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.