Uroczystości pogrzebowe płk. dr. hab. Ryszarda Sobierajskiego

W dniu 14 lipca br. odbył się pogrzeb prezesa Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, wiceprzewodniczącego Rady Kombatantów przy Szefie Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych płk dr. hab. Ryszarda Sobierajskiego. Wielce zasłużonego wykładowcy Technicznej Szkoły Wojsk Pancernych w Giżycku, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, Akademii Sztabu Generalnego WP i Akademii Obrony Narodowej.
W uroczystościach pogrzebowych licznie uczestniczyli kombatanci członkowie ZKRPiBWP z całej Polski oraz przedstawiciele różnych organizacji kombatantów i weteranów ze sztandarami w tym członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z kół warszawskich. W Mszy Świętej żałobnej odprawionej w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie wzięli udział m.in.  szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pan minister Jan Józef Kasprzyk. Po mszy uczestnicy udali się na Cmentarz Parafialny do Rembertowa gdzie odbył się pochówek w grobie rodzinnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.