Szkolenia strzeleckie „I ty możesz służyć Ojczyźnie”

Stowarzyszenie i jego członkowie realizując jeden ze statutowych celi – „propagowanie wśród społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży patriotyzmu i postaw pro-obronnych” pomimo trudnych warunków epidemiologicznych oraz niesprzyjającej pogody organizuje przedsięwzięcia z tym związane.
Na przełomie listopada i grudnia 2020 r. członkowie jarosławskiego Koła Stowarzyszenia przy wsparciu finansowym MON, zorganizowali szkolenia strzeleckie na strzelnicy TargetFan położonej w m. Wiązownica, woj. Podkarpackie.
W szkoleniach uczestniczyli uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu oraz młodzież powiatu jarosławskiego i powiatów ościennych (lubaczowski, przemyski, przeworski).

Celem szkoleń było zwiększenie umiejętności przydatnych w służbie wojskowej uczniów klas mundurowych oraz młodzieży przygotowującej się do zawodowej służby wojskowej i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
W czasie szkoleń strzeleckich realizowanych przez 19 dni młodzież uczono zasad bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią, budowy broni i amunicji, zasad działania broni oraz prowadzeniem strzelań z broni krótkiej i długiej centralnego oraz bocznego zapłonu. Na zakończenie szkoleń (przeprowadzone zostały zawody strzeleckie, które pozwoliły wyłonić najlepszych strzelców spośród uczestników szkolenia.
Najlepsi uczestnicy zawodów wyróżnieni zostali dyplomami, upominkami i nagrodami. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Jarosławskiego koła SKMP ONZ.
Zarząd Główny SKMP ONZ pragnie wyrazić podziękowanie za inicjatywę oraz organizację szkoleń członkom Zarządu Koła nr 3, prezesowi koła Kol. Zbigniewowi Brosiowi i Kol. Leszkowi Marciakowi oraz głównym organizatorom i wykładowcom szkoleń Kol. Grzegorzowi Tulei oraz Wiesławowi Kohyta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.