Święto Wojska Polskiego w Radomiu

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego pod patronatem honorowym prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka i przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Wójcika rozpoczęły się 15 sierpnia o godz. 1200 mszą świętą w Kościele Garnizonowym celebrowaną przez ks. płk Kazimierza Krużela. Po mszy na placu przykościelnym, podczas uroczystej zbiórki odczytano Apel Pamięci. Po okolicznościowym wystąpieniu dowódcy Garnizonu Radom płk dr pilota Adama Ziółkowskiego uczestnicy oraz zaproszone delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

O godzinie 1400 na Radomskiej Koniówce odbył się Wielki Piknik Rodzinny, którego największą atrakcją było widowisko historyczne „Na polu chwały 1920” według scenariusza Przemysława Bednarczyka.

W czasie uroczystości jeden z weteranów z radomskiego Koła SKMP ONZ kolega Stanisław Sujka został odznaczony Krzyżem Pamiątkowym Wojska Polskiego nadanym przez ZG ZKRP i BWP. Na uroczystościach Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowała delegacja weteranów z radomskiego koła w składzie: Wiesław Wabik, Cezary Jawoszek, Krzysztof Jarecki, Stanisław Sujka, Leszek Szymczak, Grzegorz Jarząbek z członkiem Zarządu Głównego SKMP ONZ przewodniczącym radomskiego Koła Edwardem Kowalewskim na czele.

Fot. Krzysztof Jarecki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.