Święto Wojska Polskiego w garnizonie Łódź

15 sierpnia br. uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w garnizonie Łódź rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny, którą celebrował Jego Ekscelencja Ks. Biskup Adam Lepa. Po mszy przedstawiciele władz państwowych i samorządowych zapalili znicze przy pomnikach Jana Pawła II i Ks. Ignacego Skorupki. Następnie przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyła się zmiana warty i Apel Pamięci. Podczas uroczystości okolicznościowe przemówienie do zebranych wygłosiła Pani Wojewoda Jolanta Chełmińska. Po przemówieniu delegacje władz wojewódzkich, samorządowych, organizacji i stowarzyszeń złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Uroczystości zwieńczyła defilada pododdziałów honorowych: wojska, policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra łódzkiego MPK. W uroczystościach uczestniczyła delegacja łódzkiego Koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z członkiem Zarządu Głównego, prezesem Koła Kol. Eugeniuszem Lipertem.
Po zakończonych uroczystościach uczestnicy udali się do Ksawerowa na pierwszy Rodzinny Piknik Patriotyczny zorganizowany przez Fundację Surei No Mon i Signum Polonicum. Podczas pikniku była moc atrakcji, spośród których zdecydowanie wyróżniały się pokazy sztuk walki. Ogromnym zainteresowaniem uczestników pikniku cieszyło się stoisko Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi i Koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Młodzież szczególnie zainteresowana była replikami uzbrojenia i sprzętu prezentowanymi przez kolegę Romana Szymańskiego. Na Pikniku Patriotycznym w Ksawerowie SKMP ONZ było reprezentowane przez kolegów: Romana Szymańskiego, Eugeniusza Jasińskiego, Zbigniewa Jakusika i Eugeniusza Lipert.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.