Święto Kobiet w krakowskim Kole

8 marca Zarząd krakowskiego Koła SKMP ONZ spotkał się z uczestniczkami misji poza granicami państwa, członkiniami Stowarzyszenia. W spotkaniu uczestniczyły również zaproszone Panie z 13 Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Krakowie. Członek Zarządu Głównego, prezes krakowskiego Koła Kol. Edward Potocki przybyłe Panie obdarował czerwonymi różami, życząc wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i radości.
Specjalnymi gośćmi spotkania były m.in. mgr Ewa Dziekan, dyr. Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Nowej Hucie, która podziękowała za dotychczasową współpracę, pani Anna Mączka, realizator filmowy ze Studia Filmowo-Dokumentalnego „Matador” oraz Jadwiga Włodarczyk z koła rezerwistów „Wiarus”. Spotkanie z kobietami zaszczycił swoją obecnością płk pil. Czesław Kurczyna prezes Porozumienia Stowarzyszeń i Związków Służb Mundurowych woj. Małopolskiego.
Przy kawie i własnych wypiekach spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze a w ramach wspomnień Kol. Marian Wlazło opowiadał jak obchodzono takie uroczystości w Indochinach gdzie przebywał na misji w ramach Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w 1954 roku.
Uczestnicy spotkania prezentowali swoje pamiątki, które przekażą do kącika pamięci misji pokojowych ONZ, który powstaje na terenie ZSO Nr 14. Z bogatego zbioru zdjęć i pamiątek Kol. Mariana Wlazły, wspólnie z panią dyrektor dokonali wyboru eksponatów do umieszczenia w gablotach. Uroczyste otwarcie kącika planowane jest na 27 maja br.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.