Spotkanie z młodzieżą w szkole w Dobrodzieniu

9 kwietnia weterani z opolskiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu.
Na zaproszenie dyrekcji w spotkaniu z uczniami klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczył członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes opolskiego Koła Kol. Edward Łakomy, oraz członek Koła nr 25 Kol. Stanisław Gaweł. Weterani zapoznali uczniów z historią udziału żołnierzy polskich w misjach poza granicami państwa oraz podzielili się z nimi wspomnieniami oraz wrażeniach ze służby na misjach. Podczas spotkania zaprezentowano pokazy slajdów, pamiątki przywiezione z Egiptu, Iraku i Afganistanu w tym ubrania i stroje miejscowej ludności i wyposażenie polskich żołnierzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się opowieści o tradycjach i zwyczajach, panujących w krajach arabskich, zwłaszcza w odniesieniu do kobiet. Dziewczęta przymierzały czadory, burki oraz inne części ubioru kobiet irackich i afgańskich. Wśród chłopców, których część stanowili uczniowie klas mundurowych, szczególnym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie i wyposażenie polskich żołnierzy używane na misjach. Kol. Łakomy poinformował uczniów o celach działalności Stowarzyszenia i zadaniach, realizowanych przez opolskie Koło. Zachęcał ich do odwiedzin strony internetowej Koła, a także do udziału w konkursach organizowanych w Opolu w dniu 27 maja br. z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych. Na zakończenie dyrektor szkoły Pan Joachim Wloczyk w towarzystwie wicedyrektor Pani Elżbiety Gromczyk serdecznie podziękował weteranom za ciekawe i pouczające spotkanie z młodzieżą oraz poprosił o wpisanie się do kroniki szkoły. Prezes Koła Kol. Edward Łakomy wręczył dyrektorowi pamiątkowy album z okolicznościową dedykacją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.